Adott két egyenes:

e: 5x - 2y = -14,5

f: 2x + 5y = 14,5

Ebből csináltam egy egyenletrendszert, és kijött a P-re, hogy P(-1,5;3,5)

De hogyan kell ezeket az egyeneseket koordináta rendszerben ábrázolni?



2012. ápr. 19. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk beírod, hogy x=0

-2y=-14,5

y=14,5/2=7,25


Tehát az egyenesed átmegy a (0__7,25) ponton meg a P(-1,5;3,5) ponton is.


Bejelölöd ezt a két pontod a koordináta rendszerben, és fogod a vonalzódat és meghúzod az egyenest, ami illeszkedik erre a két pontra. Az lesz az egyenes.


Ugyanígy a másik egyenesnél is keresel MÉGEGY pontot, ami rajta van az egyenesen.


y=0-t tűnik értelmesnek behelyettesíteni (7,25;0) pont jön ki.

2012. ápr. 19. 18:19
 2/3 anonim válasza:
ez milyen könyvöl van és hányadik oldal + feladat?
2012. jún. 7. 18:00
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez valamelyik érettségi feladatsorból van kiszedve.

De már mindegy, sikerült 66%-os matekot írnom, nekem az tökéletes. :)

2012. jún. 7. 18:15