Adott két egyenes:
e: 5x - 2y = -14,5
f: 2x + 5y = 14,5
Ebből csináltam egy egyenletrendszert, és kijött a P-re, hogy P(-1,5;3,5)
De hogyan kell ezeket az egyeneseket koordináta rendszerben ábrázolni?
2012. ápr. 19. 18:14
1/3 anonim válasza:
Mondjuk beírod, hogy x=0
-2y=-14,5
y=14,5/2=7,25
Tehát az egyenesed átmegy a (0__7,25) ponton meg a P(-1,5;3,5) ponton is.
Bejelölöd ezt a két pontod a koordináta rendszerben, és fogod a vonalzódat és meghúzod az egyenest, ami illeszkedik erre a két pontra. Az lesz az egyenes.
Ugyanígy a másik egyenesnél is keresel MÉGEGY pontot, ami rajta van az egyenesen.
y=0-t tűnik értelmesnek behelyettesíteni (7,25;0) pont jön ki.
2/3 anonim válasza:
ez milyen könyvöl van és hányadik oldal + feladat?
3/3 A kérdező kommentje:
Ez valamelyik érettségi feladatsorból van kiszedve.
De már mindegy, sikerült 66%-os matekot írnom, nekem az tökéletes. :)
2012. jún. 7. 18:15