Hogyan kell ezt a feladatot megcsinálni?

[link]
2012. márc. 10. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

m = 40 kg

r = 2,9 m

N = 10

t = 29,3 s

n = N/t = 10/29,3 s = 0,34 1/s

W (omega) = 2 *(pí) *n = 2*3,14*0,34= 2,135 1/s

(szumma) F = m*a

acp = w^2 * r

F= 40kg * 4,558 1/s^2 * 2,9 m = 528,728 (kg*m)/s^2


F= 528,728 N


Én így csinálnám meg, de várd meg a biztonság kedvéért mások megoldását is

2012. márc. 10. 16:53
 2/5 A kérdező kommentje:
dájó köszönöm
2012. márc. 10. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

„n = N/t = 10/29,3 s = 0,3413 1/s = 0,34 s⁻¹“ – ezt nagyobb pontossággal kell kiszámítani


Helyesen, ill pontosan:


n = N/t = 10/29,3 s = 0,3413 1/s = 0,3413 s⁻¹


W(omega) = 2 * (pí) * n = 2*3,14*0,3413= 2,1434 1/s = 2,1434 s⁻¹


(szumma) F = m*a


acp = w^2 * r


F= 40kg * 4,5939 1/s^2 * 2,9 m = 532,892 (kg*m)/s^2


F= 532,892 N

_____________


ω = 2*3,14*0,3413= 2,1434 s⁻¹


F = m*a


a = ω²*r [m/s²]


F = m*a = m*ω²*r [N]

2012. márc. 10. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:

@ #1


Ha kiírod a megoldást 6 számjegyre, akkor a közbülső műveletek eredményeit is ki kell írni 6 számjegyre, mert máskülönben nem lesz értelme a 6 számjegyes kiírásnak, mivelhogy a legpontatlanabbul kiírt eredmény fogja meghatározni a végeredmény pontosságát (a leggyengébb láncszem elve). Megjegyzem, ezt most én sem tartottam be.

2012. márc. 10. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:

#2

Szerintem a kérdező csak a megoldás menetére kíváncsi, mert nem tud hozzáfogni. Miután itt leírtam, és ő maga is megértette, ki fogja számolni, és a saját eredményei szerint fog számolni. Azért köszönöm, hogy kijavítottad a számításaimat.

2012. márc. 11. 08:38