Hogy kell ezt a matekpéldát megoldani? Bővebben lent.


Kisfiam hatodik osztályos.Az alábbi matekházi kifogott rajtunk.


Kati 10 borítékot és 4 képeslapot vett. Erzsi 4 borítékot és 8 képeslapot. Egy képeslap 20 Ft.-tal drágább,mint egy boríték. Mennyibe kerülhetett egy boríték,ha Kati fizetett többet?



2012. ápr. 25. 17:38
 1/7 rajcziz ***** válasza:

boríték ára legyen x

a képeslap ára tehát x+20


Kati: 10*x+4*(x+20)

Erzsi: 4*x+8*(x+20)


10*x+4*(x+20)>4*x+8*(x+20)

10x+4x+80>4x+8x+160

14x+80>12x+160

2x>80

x>40

2012. ápr. 25. 17:49
 2/7 anonim ***** válasza:
ha a boríték 40ft és a képeslap 60ft, akkor egyenlő pézt költöttek, szóval akkor min 41ft a boríték vagy drágább
2012. ápr. 25. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A boríték ára X, a képeslap ára X+20


Kati vett 10B 4K, fizetett:

10*X+4*(X+20)=14X+80


Erzsi 4B,8K, fizetett

4*X+8*(X+20)=12X+160


Kati fizetett többet, vagyis:

14X+80>12X+160

2X>80

X>40


Vagyis a boríték drágább, mint 40 Ft.

2012. ápr. 25. 17:51
 4/7 anonim válasza:

Hat en megoldottam csak nem tudom, hogy mennyire felel meg az o szintjenek.

Kati 10B+4K>4B+8K Erzsi

Ha egy kepeslap 20 ft-tal dragabb akkor felirhato a kovetkezo 1K=20+B

Es akkor a kepeslap helyere mindig beirod ezt. AKKOR A KOVETKEZOT KAPOD

10B+4(20+B)>4B+8(20+B)

14B+80>12B+160

2B>80

B>40

Ebbol gondolom az kovetkezik, hogy minimum 40 forintnak kell lennie a boriteknak:)

2012. ápr. 25. 17:51
 5/7 anonim válasza:
Jo sok megoldas lett hiretelen :))
2012. ápr. 25. 17:54
 6/7 Sókristály válasza:

Legyen a boríték x, a képeslap meg x+20.

Az egyenlet egyik oldala Kati, a másik Erzsi. Tehát Kati felé van nyitva a csibecsőr:

10x+4*(x+20) > 4x+8*(x+20)

10x+4x+80> > 4x+8x+160

14x+80 > 12x+160 /-80

14x > 12x+80 /-12x

2x > 80 /:2

x > 40

Tehát ez akkor igaz, ha a boríték drágább, mint 40 ft.

2012. ápr. 25. 17:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat.Jófelé akartam elindulni én is,csak a zárójelet nem tettem ki,anélkül meg sehogyse akart kijönni az egyenlőtlenség.

Hogy ti mennyit tudtok matekból! Ügyesek vagytok!

Még egyszer köszönöm mindenkinek.

2012. ápr. 25. 18:00