Hogy oldom meg ezt a matekpéldát (számelmélet)?


Határozzuk meg azokat az abcd számokat, amelyek abcd+abc+ab+a=2004


és az abcd számok a helyiértékeken megfelelő számot jelent.


Tudom hogy akkor felírhatok így:

1111a+111b+11c+d=2004 de aztán hogy tovább?



2012. febr. 15. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így nemigen megy. Alsó tagozatos módra leírom egymás alá az összeadást, és balról elkezdek gondolkozni.

Nekem egy megoldásnak így kijött 1805, de nem biztos, hogy csak ez lehet.

2012. febr. 15. 21:33
 2/3 bongolo ***** válasza:

Jó, ahogy elindultál. Az látszik belőle, hogy az 'a' nem lehet más, csak 1. Marad az, hogy:

111b+11c+d=893

A 'b' megint csak egyféle lehet, 8. (Azért nem lehet 7, mert akkor 11c+d=116 kellene legyen, de az sok.)

Marad az, hogy:

11c+d = 15


Folytassad...

2012. febr. 15. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Jaja, 1111 hány egésszer lehet meg maximum a 2004-ben? 1

2004-1111 = 893

111 hány egésszer lehet meg maximum a 893-ban? 8

893 - 8 * 111 = 5

11 hány egésszer lehet meg az 5-ben? 0

1 hányszor van meg az 5ben? 5


1805

2012. febr. 15. 22:52