Matematika! Segítene valaki? Fontos


Elég nehéz számomra


Számítsátok ki az AMB és BMC egymás melletti szögek mértékeit tudva azt,hogy m(AMCszög)=72*31' es m(BMCszog)=4szer m(AMB) szognek


2.5x4y alakú 45-tel osztható természetes számok a következők=?



2012. ápr. 24. 06:24
 1/2 A kérdező kommentje:
5x4y alalu 45-tel oszthato termeszetes szamok a koverkezok=
2012. ápr. 24. 06:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első feladatnak fuss neki még egyszer, mert nem világos, hogy mi az m(AMCszög)?


2. Egy szám akkor és csak akkor osztható 45-tel, ha osztható 5-tel és a számjegyeinek az összege kilenc (oszthatósági szabályok, a 45 prímtényezős felbontásban: 3*3*5)

Vagyis az 5x4y alakú számok esetén y=0 vagy 5, mert ez az 5-tel való oszthatóság feltétele.

Ha y = 0, akkor 5x40 esetén a számjegyek összege akkor osztható kilenccel, ha x=0 (ekkor 5+0+4+0=9) vagy x=9 (ekkor 5+9+4+0=18).

Ha y = 5, akkor 5x45 esetén a számjegyek összege akkor osztható kilenccel, ha x = 4 (ekkor 5+4+4+5=18).

Vagyis a számok:

5040, 5445, 5940

2012. ápr. 24. 08:26