Szöveges feladat egyenlettel?


Egy háromjegyü szám első és harmadik számjegyének az összege 8,a második számjegye 2.Ha felcseréljük az első és harmadik számjegyet és az így kapott számból kivonjuk az eredeti számot ,594-et kapunk.Melyik az eredeti szám??


Valaki tudna segíteni levezetné nekem ezT?



#matematika #egyenlet #szövegesegyenlet
2012. ápr. 23. 21:17
 1/3 anonim válasza:

X szorozva 100 plusz 2 szorozva 10-zel plusz 8-x, vagyis 100x+20+8-x, vagyis 99x+28 ez az első szám.

Ha az első és uccsó számjegyet felcseréled akkor (8-x) szorozva 100 plusz 2 szorozva 10 plusz x, vagyis (8-x)100+20+x, vagyis 800-100x+20+x, vagyis 820-99x ez a második szám. Most a felad alapján a második számból kivonjuk az elsőt, és 594-et kapunk, vagyis (820-99X)-(99x+28)=594 vagyis 820-99x-99x-28=594 vagyis 198x=198 vagyis x=1.

Kész vagyunk az eredeti szám 127, a második szám 721

2012. ápr. 23. 21:32
 2/3 anonim ***** válasza:

eredeti szám: 100x+20+8-x

felcsrélt számjegyek: 100*(8-x)+20+x


[100*(8-x)+20+x]-[100x+20+8-x]=594

[800-100x+20+x]-[100x+20+8-x]=594

(820-99x)-(99x+28)=594

820-99x-99x-28=594

-198x=-198

x=1


eredetiszám: 127

képzett szám: 721


721-127=594


helyes a megoldás

2012. ápr. 23. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:
megelőztek:)
2012. ápr. 23. 21:37