Matematika! Segítene valaki?


Elég fontos lenne:)


A={x eleme Z/-2< vagy =x<2} B={x eleme Z/-2<x< vagy =2},akkor A es B halmaz keresztmetszete=?


2.40%-os áremelkedés után egy füzet 1,75 pénzbe kerül.Számítsátok ki a füzet eredeti árát.



2012. ápr. 23. 21:02
 1/4 BKRS ***** válasza:
100%

1)

A = {x ∈ Z | -2≤ x <2}

B = {x ∈ Z | -2< x ≤ 2}

A∩B = {x ∈ Z | -2< x < 2} ={-1, 0, 1}

2012. ápr. 23. 21:07
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 21:07
 3/4 BKRS ***** válasza:
100%

Ha 40% az aremeles, akkor az eredeti 140%-aba kerul a fuzet:

1.4*x = 1,75


x = 1.75/1.4 = 1.25

2012. ápr. 23. 21:08
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyonszepen koszonom mindenkinek
2012. ápr. 24. 06:19