Elég fontos lenne:)
A={x eleme Z/-2< vagy =x<2} B={x eleme Z/-2<x< vagy =2},akkor A es B halmaz keresztmetszete=?
2.40%-os áremelkedés után egy füzet 1,75 pénzbe kerül.Számítsátok ki a füzet eredeti árát.
2012. ápr. 23. 21:02
1/4 BKRS válasza:
1)
A = {x ∈ Z | -2≤ x <2}
B = {x ∈ Z | -2< x ≤ 2}
A∩B = {x ∈ Z | -2< x < 2} ={-1, 0, 1}
3/4 BKRS válasza:
Ha 40% az aremeles, akkor az eredeti 140%-aba kerul a fuzet:
1.4*x = 1,75
x = 1.75/1.4 = 1.25
4/4 A kérdező kommentje:
nagyonszepen koszonom mindenkinek
2012. ápr. 24. 06:19