Valaki segítene? Egy 3szintes társasház földszintjén lakók felett 36 személy a második emeleten lakók alatt 24 személy lakik. Az első emeleten annyian laknak, mint az alatuk lakók összesen .

a, Hányan laknak az 1. emeleten ? b, mennyi a földszinten és a másodikon lakók száma ?c, A társasház lakóinak hányad része ez a különbség ? mi a válasz az a-ra , a b-re és a c-re ? és mért

2012. ápr. 23. 15:08
 1/2 BKRS ***** válasza:

Foldszint: x

1.emelet: y

2. emelet: z

-------

y+z = 36

x+y = 24

x=y

-------

y+z=36

2y=24


x=y=12

z=36-12 = 24


a)

1. emeleten 12-en laknak

b)

A foldszinten es a masodikon osszesen 24+12 = 36-an laknak.

c) A tarsashazban osszesen 12+36 = 48-an laknak, aminek a 36 a 36/48 = 3/4 resze.

2012. ápr. 23. 15:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! :)
2012. ápr. 23. 15:28