a, Hányan laknak az 1. emeleten ? b, mennyi a földszinten és a másodikon lakók száma ?c, A társasház lakóinak hányad része ez a különbség ? mi a válasz az a-ra , a b-re és a c-re ? és mért2012. ápr. 23. 15:08
1/2 BKRS válasza:
Foldszint: x
1.emelet: y
2. emelet: z
-------
y+z = 36
x+y = 24
x=y
-------
y+z=36
2y=24
x=y=12
z=36-12 = 24
a)
1. emeleten 12-en laknak
b)
A foldszinten es a masodikon osszesen 24+12 = 36-an laknak.
c) A tarsashazban osszesen 12+36 = 48-an laknak, aminek a 36 a 36/48 = 3/4 resze.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! :)
2012. ápr. 23. 15:28