Ha tudom, hogy mennyi az alfa sinusza, hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi az alfa?2012. ápr. 23. 09:13
1/1 bongolo válasza:
Több lehetőség is van:
- megnézed a négyjegyű függvénytáblában
- beírod számológépbe (inv sin szokott lenni az inverz függvény neve, vagy lehet az is, hogy sin^(-1)-nek jelölik)
- Néhány értéknél illik fejből tudni, hogy minek a siznusza az. Pl.:
Ha 1/2, akkor arc sin 1/2 = 30°
Ha √2/2, akkor arc sin √2/2 = 45°
Ha √3/2, akkor arc sin √3/2 = 60°