Ha tudom, hogy mennyi az alfa sinusza, hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi az alfa?

2012. ápr. 23. 09:13
 1/1 bongolo ***** válasza:

Több lehetőség is van:

- megnézed a négyjegyű függvénytáblában

- beírod számológépbe (inv sin szokott lenni az inverz függvény neve, vagy lehet az is, hogy sin^(-1)-nek jelölik)

- Néhány értéknél illik fejből tudni, hogy minek a siznusza az. Pl.:

Ha 1/2, akkor arc sin 1/2 = 30°

Ha √2/2, akkor arc sin √2/2 = 45°

Ha √3/2, akkor arc sin √3/2 = 60°

2012. ápr. 23. 09:28