Matematika-Trigonometria. Valaki segítene?


részletes kidolgozásra lenne szükségem..


1.Igazoljuk az egyenlőségeket:

a). tg π/12= 2-√3

ctg π/12= 2+√3

b). tg 21π/4=1

c). tg π/12 + tg 5π/12=4


2.Mutassuk ki,hogy fennállnak az alábbi egyenlőségek:

a). (1-cos^2x)*(1+tg^2x)=tg^2x


3.Bizonyítsuk be,hogy tgx + ctgx = 2/(sin2x)


4.Igazoljuk,hogy tgx- ctgx=-2ctg2x


6.Számítsuk ki az E=(5sinx + 7cosx)/(6cosx-3sinx)kifejezés értékét,ha tg x=4/15


7.Igazold,hogy sin^2 π/8 + sin^2 3π/8 + sin^2 5π/8 + sin^2 7π/8=2


8.Ha sin2x=a,számítsuk ki "a" függvényében E= sin^4 x + cos^4 x ;F=sin^6 x + cos^6 x



2012. ápr. 19. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első feladat:

[link]

A hetedik feladat:

[link]

2012. ápr. 19. 22:17
 2/4 anonim ***** válasza:

A nyolcadik feladat:

[link]

2012. ápr. 19. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:

2-3 fogod az egyik oldalt, és a trigonometrikus-azonosságokkal addig alakítod, míg ki nem jön a másik.


2.

(1-cos^2x)(1+sin^2x/cos^2x) Felbontom a zárójelet


1-cos^2x-sin^2x+sin^2x/cos^2x

cos^2x+sin^2x=1

vagyis annyi marad, hogy

sin^2x/cos^2x=tg^2x


3. tg, ctg beírva


sinx/cosx+cosx/sinx közös nevező sinx*cosx


(sin^2x+cos^2x)/(sinx*cosx)

A számláló 1.

1/(sinx*cosx) Szorozzuk be alul, fölül 2-vel


2/(2sinx*cosx)=2/(sin 2x)

2012. ápr. 20. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A ahtodik feladat:

[link]

2012. ápr. 20. 10:54