Tudnátok segíteni egy trigonometriai alapban?

Ezt az egyenletet nem értem sehogy sem. Kérem magyarázzátok el nekem. 4*cos^2x=1 köszönöm
2012. febr. 7. 18:16
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

cos^2x=1/4

cos^2x=(cosx)^2 más írásmódban, vagyis


1)cosx=1/2 vagy 2) cosx=-1/2


1)

cosx=1/2

x=60fok+k*360fok

x=-60fok+k*360fok


2)cosx=-1/2

x=120fok+k*360fok

x=-120fok+k*360fok

2012. febr. 7. 18:21
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm és az ajánlatát át gondolom
2012. febr. 7. 18:58