Ezt az egyenletet nem értem sehogy sem. Kérem magyarázzátok el nekem. 4*cos^2x=1 köszönöm2012. febr. 7. 18:16
1/2 Kinga néni válasza:
cos^2x=1/4
cos^2x=(cosx)^2 más írásmódban, vagyis
1)cosx=1/2 vagy 2) cosx=-1/2
1)
cosx=1/2
x=60fok+k*360fok
x=-60fok+k*360fok
2)cosx=-1/2
x=120fok+k*360fok
x=-120fok+k*360fok
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm és az ajánlatát át gondolom
2012. febr. 7. 18:58