Ezt a két feladatot kéne megcsinálnom:
1) sin^2α ctg^2α-1
----------.----------=
cosα+sinα cosα-sinα
2) (sinα+cosα)^2-2+(sinα-cos)^2=
Leírnátok az összefüggéseket is esetleg? Köszi:)
2010. ápr. 28. 21:02
1/4 A kérdező kommentje:
ajj rosszul írta be: szóval sin^2α x ctg^2α-1/(<-törtjel) cosα + sinα x cosα-sinα
2010. ápr. 28. 21:05
2/4 anonim válasza:
a^2 - b^2 = (a+b)(a-b)
1 = 1^2
(a+b)^2 = a^2+2ab+b^2
(a-b)^2 = a^2-2ab+b^2
sin^2α= (sinα)^2
ctg^2α=1/(tgα)^2
Szerintem ennyiből el kell tudni indulni :)
3/4 anonim válasza:
Nem kéne megadni hogy a törtjel mit foglal magába?
4/4 A kérdező kommentje:
jajj megtennég? az összeadást is magyarázd el légyszi! jééé most nézem:O ezt a kérdést csak nem áprilisban tettem fel? De hát annak már 3 hónapja!:O
Mi van okoska? Azért jársz fel ide, hogy minden hülyébe beleköss? Még jó, hogy 3 hónapra visszamenőleg találtál egyet. Remélem most jobban érzed magad ettől a nagy beszólásodtól:)
2010. júl. 20. 20:51