Trigonometriai összefüggések (feladat)?


Ezt a két feladatot kéne megcsinálnom:


1) sin^2α ctg^2α-1

----------.----------=

cosα+sinα cosα-sinα


2) (sinα+cosα)^2-2+(sinα-cos)^2=


Leírnátok az összefüggéseket is esetleg? Köszi:)


2010. ápr. 28. 21:02
 1/4 A kérdező kommentje:
ajj rosszul írta be: szóval sin^2α x ctg^2α-1/(<-törtjel) cosα + sinα x cosα-sinα
2010. ápr. 28. 21:05
 2/4 anonim ***** válasza:

a^2 - b^2 = (a+b)(a-b)

1 = 1^2

(a+b)^2 = a^2+2ab+b^2

(a-b)^2 = a^2-2ab+b^2

sin^2α= (sinα)^2

ctg^2α=1/(tgα)^2

Szerintem ennyiből el kell tudni indulni :)

2010. ápr. 28. 21:29
 3/4 anonim válasza:
Nem kéne megadni hogy a törtjel mit foglal magába?
2010. júl. 20. 00:00
 4/4 A kérdező kommentje:

jajj megtennég? az összeadást is magyarázd el légyszi! jééé most nézem:O ezt a kérdést csak nem áprilisban tettem fel? De hát annak már 3 hónapja!:O


Mi van okoska? Azért jársz fel ide, hogy minden hülyébe beleköss? Még jó, hogy 3 hónapra visszamenőleg találtál egyet. Remélem most jobban érzed magad ettől a nagy beszólásodtól:)

2010. júl. 20. 20:51