Mennyi annak a mértani sorozatnak a hányadosa, amelynek harmadik tagja 5, hatodik tagja pedig 40?


Részletes feladatmegoldásra vagyok kíváncsi, nem csak egy végső számra! :)


2012. ápr. 19. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Függvénytábla, mértani sorozat n. tagja: a1*q^(n-1)


a1*q^2=5

a1*q^5=40

----

Elosztod egymással:

q^3=8

q=2

2012. ápr. 19. 16:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. ápr. 19. 16:27