MATEK! 1. feladat: 32 lapos magyar kártyából hányféleképpen lehet kiválasztani öt lapot úgy, hogy a kiválasztott lapok között ne legyen király, ász, alsó, felső? KÖSZI A SEGÍTSÉGET ELŐRE IS!

2.feladat: 32 lapos magyar kártyából hányféleképpen lehet kiválasztani nyolc lapot úgy hogy a zöld hetes a kiválasztott lapok között legyen?
2012. ápr. 18. 19:58
 1/5 BKRS ***** válasza:

Szoval akkor csak 7,8,9,10 a jo.

Az elso lapot 16/32 esellysl tudod jol huzni,

a masodikat 15/31

a harmadikat 14/30,

a negyediket 13/29

az otodiket 12/28

Az eselyed ennek a szorzata lesz:

(16/32)*(15/31)*(14/30)*(13/29)*(12/28) = 0.0216907675

2012. ápr. 18. 20:13
 2/5 BKRS ***** válasza:

bocs, nem valoszinuseg kellett, hanem kedvezo esetek szama, ami az 1) feladatnal:

16*15*14*13*12=524160


A masodiknal a kedvezotlen esetek szama (ahol nincs zold hetes):

31*30*...*24 = 318073392000

Az osszes esetek szama:

32*31*...*25= 424097856000

A kedvezo esetek szama = osszes - kedveotlen =

= 424097856000 - 318073392000 = 106 024 464 000

2012. ápr. 18. 20:18
 3/5 A kérdező kommentje:
A végeredmények megvannak, de nem tudom őket levezetni. Az első feladatnál a megoldás az elvileg 4368. A másodiknál pedig 2629575. Permutációt/Variációt/Kombinációt kell használnunk hozzá.
2012. ápr. 18. 20:21
 4/5 anonim válasza:

1, összesen van 32 lapod, abból van 4x4 (4 király, 4ász..) ami nem jó.

Ergó az kell neked hogy 16 lapból hányféleképpen tudsz kiválasztani 5-öt (most már bármiféle megkötés nélkül) ami 16 alatt az 5 ami 16!/(5!*11!)=4368


2, Ha a zöld hetest fixnek tekinted, akkor 31 lapból kell a hetes mellé még 7db-ot választani ami 31 alatt a 7 = 31!/(7!*24!)=2629575


Remélem segítettem.

2012. ápr. 18. 23:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Utolsó: így tökéletes :) Köszi még egyszer.
2012. ápr. 19. 08:26