Ezt hogy kell kiszámítani? (kilencedikes fizika, fontoss lenne)

Egy tavon úszó,250 kg tömegű, álló csónakból egy 50 kg tömegű ember ugrik a vízbe 5m/s sebességgel. Mekkora és milyen irányú lesz a csónak sebessége ezután?
2012. ápr. 17. 18:05
 1/2 bongolo ***** válasza:

Lendületmegmaradás.

Kezdetben az impulzus (lendület) nulla, a végén is annyi kell legyen. Az ember lendülete:

I = m1·v1 = 50·5 = 250

A csónaké minusz 250 kell legyen, hogy az összeg 0 legyen. Tehát ellenkező iranyba fog a csónak elindulni ekkora sebességgel:

250 = I = m2·v2 = 250·v2

v2 = 1 m/s

2012. ápr. 17. 18:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. ápr. 17. 18:38