Andr0 kérdése:

1kocsi 35.7percen keresztül 55.4km/h sebeséggel halad majd 2670.8másodpercen keresztül 24. 0m/s sebességel haladva éri el úticélját. Hány km/h állandó sebességgel kellene haladnia a gépkocsinak ha aztakarjuk, hogy ugyanannyi idő alatt érkezzen célba?


2012. ápr. 16. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

35,7perc=0,595 óra

s1=v*t=55,4*0,595=32,963 km


s2=v*t=24*2670,8=64099,2m= 64,1km


s=s1+s2=97,063 km


t=35,7perc+2670,8 sec

t=2142sec+2670,8sec= 4812,8 sec = 1,34 óra


v=s/t=97,063/1,34= 72,43 km/h


ennyivel kéne mennie

2012. ápr. 16. 21:59