Egy gépkocsi 2.8m/s^2 állandó gyorsulással indul, majd egyenletesen halad tovább, és 5 s alatt 29.4 méter messzire jut mennyi a gyórsítás időtartama?

2012. febr. 7. 10:26
 1/2 Kinga néni ***** válasza:

v1=29,4/5=5,88m/s

ezt éri el az adott gyorsulással 0 sebességről


a=v1/t

a*t=v1

t=v1/a=5,88/2,8=2,1s


de hozzáteszem, amilyen 1xű maga a feladat, olyan tekervényes a szöveg...

2012. febr. 7. 11:54
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat télleg igy már nagyon egyszerű már megvan a hibám
2012. febr. 7. 13:20