2. Mekkora lökéssel tudja egy mozdony a 15t tömegű vasúti vagont 2m/s sebességről 5m/s ra gyorsítani.mekkora àtlagos erövel hatott a mozdony a vagonra, ha az ütközès 3sec -ig tartott.2012. febr. 6. 17:04
1/2 Kinga néni válasza:
a=v-v0/t=v/t jelen esetben
s=a/2*t^2
a=600/t
0,3=t^2*a/2, ide beírva az elsőt:
0,3=t^2*300/t=300*t
t=0,001s
a-ba visszaírva: a=600/t=600/0,001=600.000 m/s^2
F=delta I/t, delta I=m*delta v
most:
F=0,025*600/0,001=15000N
2/2 Kinga néni válasza:
2)
delta I= m*delta v=15000*3=45000 kg*m/s
F=delta I/t=45000/3=15000 N