25g tömegű,600m/s sebességű lövedék 30cm mélyen fúródott be egy fatörzsbe. A fatörzs állandó nagyságú erőt fejtett ki a lövedékre. Mennyi idő alatt állt meg a lövedék a fatörzsben? Gyorsulása? Mekkora erő lassította a lövedéket?

2. Mekkora lökéssel tudja egy mozdony a 15t tömegű vasúti vagont 2m/s sebességről 5m/s ra gyorsítani.mekkora àtlagos erövel hatott a mozdony a vagonra, ha az ütközès 3sec -ig tartott.
2012. febr. 6. 17:04
 1/2 Kinga néni ***** válasza:
100%

a=v-v0/t=v/t jelen esetben

s=a/2*t^2


a=600/t

0,3=t^2*a/2, ide beírva az elsőt:

0,3=t^2*300/t=300*t

t=0,001s


a-ba visszaírva: a=600/t=600/0,001=600.000 m/s^2

F=delta I/t, delta I=m*delta v


most:

F=0,025*600/0,001=15000N

2012. febr. 6. 17:35
 2/2 Kinga néni ***** válasza:
100%

2)


delta I= m*delta v=15000*3=45000 kg*m/s

F=delta I/t=45000/3=15000 N

2012. febr. 6. 17:38