2012. ápr. 16. 17:41
2/3 anonim válasza:
1,2,...
Ez egy számtani sorozat.
Kinyitod a függvénytáblát, és lesz benne olyan, hogy első n tag összege.
Sn=(a1+an)/2*n [a1 első tag, an utolsó tag, n tagok száma]
Sn=(1+75)/2*75
illetve
Sn=(1+111)/2*111