Hogyan határozzuk meg az első n pozitív egész szám összegét, ha n= 75; n=111?

2012. ápr. 16. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
nem hagytál le valamit?
2012. ápr. 16. 17:51
 2/3 anonim ***** válasza:

1,2,...


Ez egy számtani sorozat.

Kinyitod a függvénytáblát, és lesz benne olyan, hogy első n tag összege.


Sn=(a1+an)/2*n [a1 első tag, an utolsó tag, n tagok száma]


Sn=(1+75)/2*75


illetve

Sn=(1+111)/2*111

2012. ápr. 16. 17:57
 3/3 anonim válasza:
A képlet erre: (n^2 + n) / 2
2012. ápr. 17. 22:01