2012. márc. 28. 16:15
1/1 bongolo válasza:
45-tel akkor osztható, ha 5-tel is és 9-cel is osztható.
5-tel osztható, D tehát 5 vagy 0 lehet. A fordított irányból hasonlóképpen A is 5 vagy 0 lehetne, de A nem lehet 0, mert ABCD négyjegyű kell legyen. (D lehet 0, mert DCBA nem feltétlenül 4 jegyű)
Mivel 9-cel is osztható, a számjegyek összege 9-cel osztható kell legyen. Ez irányfüggetlen.
Ezek lehetnek:
5bc0:
5+b+c=9, b+c=4: b 0-tól 4-ig mehet, ez 5 eset
5+b+c=18, b+c=13: b 4-től 9-ig mehet, ez 4 eset
5bc5:
10+b+c=18, b+c=8: b 0-tól 8-ig mehet, ez 9 eset
10+b+c=27, b+c=17: b 8-tól 9-ig mehet, ez 2 eset
Összesen: ezt rád bízom.