2012. febr. 17. 09:55
1/2 bongolo válasza:
A számok számjegyei a és b, vagyis a szám 10a+b. Felírható rá ez az összefüggés a szöveg szerint:
10a+b = 4(a+b) + 3
Vagyis
10a+b = 4a+4b+3
6a = 3b+3
a = (b+1)/2
Innen már jön a megoldás: b páratlan szám kell legyen.
b=1 → a=1, a szám 11
b=3 → a=2, a szám 23
b=5 → a=3, a szám 35
stb...
2/2 Kinga néni válasza:
ezt az 5 lehetőséget (b=1,3,5,7,9 - mivel számjegy) végig kell nézni. a b=1 kieseik, mivel
11/ (1+1)=5, M:1
ez pedig azért van, mert az osztó kisebb, mint a maradék.