Két pozitív szám szorzata 6,25. Mekkora a két szám, ha az összegük minimális?

2012. febr. 15. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak tudnám melyik barom rakja össze az oktatási követelményt.
2012. febr. 15. 19:32
 2/4 anonim ***** válasza:

2,5+2,5=5


2,6+2,404=5,04


x->(6,25-x)*x =6,25x-x^2 függvény minimuma

2012. febr. 15. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:

a kérdés magyarul, hogy két azonos területű telek közöl a négyzethez vagy a téglalaphoz kell több kerítés?


Csinálj táblázatot!


a 25; 12,5 2,5; 1,5...

b 0,25; 0,5; 2,5; 5....

a+b 25,5; 13; 5, 6,5 ....

2012. febr. 15. 19:41
 4/4 bongolo ***** válasza:

A számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenséget biztos tanultátok:


(a+b)/2 ≥ √(a·b)

és egyenlőség akkor áll fenn, ha a=b.


Mivel most a jobb oldal ismert állandó szám, a bal oldalnak akkor lesz minimuma, ha pont megegyezik a jobb oldallal (mert egyébként nagyobb lenne). Vagyis a=b=√6,25

2012. febr. 15. 21:50