2012. febr. 15. 19:27
1/4 anonim válasza:
Csak tudnám melyik barom rakja össze az oktatási követelményt.
2/4 anonim válasza:
2,5+2,5=5
2,6+2,404=5,04
x->(6,25-x)*x =6,25x-x^2 függvény minimuma
3/4 anonim válasza:
a kérdés magyarul, hogy két azonos területű telek közöl a négyzethez vagy a téglalaphoz kell több kerítés?
Csinálj táblázatot!
a 25; 12,5 2,5; 1,5...
b 0,25; 0,5; 2,5; 5....
a+b 25,5; 13; 5, 6,5 ....
4/4 bongolo válasza:
A számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenséget biztos tanultátok:
(a+b)/2 ≥ √(a·b)
és egyenlőség akkor áll fenn, ha a=b.
Mivel most a jobb oldal ismert állandó szám, a bal oldalnak akkor lesz minimuma, ha pont megegyezik a jobb oldallal (mert egyébként nagyobb lenne). Vagyis a=b=√6,25