és hasonló kérdésekre hogy tudok válaszolni?Hogy kezdjek neki, mi alapján válasszam ki?2012. febr. 2. 17:13
1/4 BKRS válasza:
n = 2^4 * 3^3 * 7^2
3-mal oszthato osztoi: 2 lehet 0-tol 4-ig barmilyen hatvanyon, 3 lehet 1-tol 3-ig barmilyen hatvanyon, 7 lehet 0-tol 2-ig barmilyen hatvanyon, teaht 5*3*3=45 kulonbozo ilyen oszto lehetseges.
Paros osztok:
2 lehet 1-tol 4-ig barmilyen hatvanyon 3 0-tol 3-ig barmilyen hatvanyon, 7 lehet 0-tol 2-ig barmilyen hatvanyon: 4*4*3 =48 kulonbozo oszto.
Paratlan szamok:
2 csak a 0. hatvanyon lehet, 3 0-tol 3-ig barmilyen hatvanyon, 7 lehet 0-tol 2-ig barmilyen hatvanyon:
1*4*3 = 12 kulonbozo oszto.
7-tel nem oszthato: 5*4*1 = 20 lehetseges oszto
10-zel egyik sem lesz oszthato, mert 5-tel nem oszthato a szam. Ezert az osszes osztok szamat kell kiszamolni: 5*4*3 = 60.
2/4 A kérdező kommentje:
köszii:) és ezt úgy kell felírni, hogy akkor a nulladik hatványt nem veszem?
2012. febr. 2. 17:51
3/4 A kérdező kommentje:
vagy pl a 7-tel nem osthatóra ,hogy jöhetek rá?
2012. febr. 2. 17:52
4/4 BKRS válasza:
A 0. hatvanyt is veszed, 0. hatvany az mindig 1, tehat az egy 1-gyel valo szorzas.