Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyikből van több: pozitív...

Melyikből van több: pozitív egész számból vagy pozitív páros számból? Bizonyítsd!

Figyelt kérdés
sűrgős!! lécci segítsetek
2010. nov. 11. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is sokszor gondolkodtam. Mert ha belegondolsz...a számok sora végtelen....tehát, végül is ugyanannyi. De ez mégsem igaz, hiszen...pozitív páros szám, csak minden második szám, pozitív egész szám pedig minden páros és páratlan szám. Tehát akkor pozitív egész szám, elvileg 2szer annyi van, mint pozitív páros szám.
2010. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

namost, (1)pozitív egész számból vagy pozítív páros számból VAGY (2)pozitív egész számból vagy pozitív páros egész számból?


ha (1) akkor pozitív páros számból mivel az lehet nem egész is és abból sokkal több van, pl pozitív egész szám az 1; 2; 3; pozitív páros szám 1,2; 1,4; 1,6; stb


ha (2) akkor pozitív egész számból mivel a pozitív egész páros számok az előbbinek egy "része"

2010. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
még valaki?
2010. nov. 12. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, végtelen és végtelen között csak abban az értelemben teszünk különbséget, hogy megszámlálható, vagy nem megszámlálható. Ebben az esetben mindkét számhalmaz számossága megszámlálhatóan végtelen, tehát "ugyanannyian vannak".

Matek szakos

2010. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

matek szakos:

sztem ha kicsit belegondolsz ebbe, akk pl 2-ig

3 pozitív egész szám van, ha a 0-t is belevesszük

viszont a pozitív NEM EGÉSZ számokat össze se bírod számolni

nem matek szak kell, hanem egy kis józan paraszti ész

2010. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"matek szakos:

sztem ha kicsit belegondolsz ebbe, akk pl 2-ig

3 pozitív egész szám van, ha a 0-t is belevesszük

viszont a pozitív NEM EGÉSZ számokat össze se bírod számolni

nem matek szak kell, hanem egy kis józan paraszti ész"


Ami azt illeti, a 0 nem pozitív!

A matek szakos pedig jól gondolkodik. Egy másik matekos.

2010. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2010. nov. 14. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!