Egy kollégiumban 2-, ill.3-ágyas szobák vannak, összesen 72. Melyikből hány db van, ha a férőhelyek száma 176?

matek hf, kérlek a levezetést is írjátok le :D köszi :)
2011. máj. 18. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hanyadikos vagy, de kétféle megoldást is megmutatok


Egy ismeretlennel

Van 72 szoba

ebből mondjuk a kétágyasok száma: x

így a háromágyasoké: 72 - x


A kétágyasokban összesen: 2x

a háromágyasokban: 3(72 - x)

diák lakik

Ezek száma 176, vagyis írható, hogy

2x + 3(72 - x) = 176

Ezt az egyismeretlenes egyenletet nem lehet probléma megoldani.


Két ismeretlennel

Legyen

x - a kétágyas

y - a háromágyas

szobák száma.

A feltételek szerint

x + y = 72

2x + 3y = 176

Ha probléma lenne az egyenletrendszer megoldás, szóljál.

2011. máj. 18. 14:57
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2011. máj. 18. 17:00