Fizika hazi. Bizonyitsd be, hogy W= I (a masodikon) Rt. Segitene valaki?

2010. jún. 6. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy pontosan miből kiindulva kell bebizonyítanod, például a munka potenciálon alapuló képletéből (1.), az Ohm-törvényből (3.) és az áram definíciójából (2.) viszonylag gyorsan meg lehet csinálni:


1. W=U*Q /U potenciálkülönbségen "megy át" Q töltés/

2. I=dQ/dt /d az adott mennyiség változása, deriválás de nem tudom hogy tanultátok-e már/

3. U=I*R


2.ból: Q=I*t /t idő alatt átfolyó töltés/

1.-ból így: W=U*I*t

3.-t is behelyettesítve: W=I*R*I*t , ennyi.

2010. jún. 6. 19:42
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom, de mit jelent ez a jel * ?
2010. jún. 6. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
szorzást
2010. jún. 6. 23:35