0,2 a mínusz másodikon miért 25?

2011. okt. 27. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Mert annyi, és kész. Mennyi, amit nem értesz belőle?
2011. okt. 27. 21:09
 2/8 BKRS ***** válasza:
0,2 a minusz masodikon, az 0,2 a minusz egyediken a masodikon, ami 5 a masodikon, ami 25.
2011. okt. 27. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert a 0,2^-2 jelenti azt a számot, amelyben 1-et elosztjuk 0,2^2-nal. 0,2^2 jelenti a 0,2*0,2, amely 0,04.

Azaz 4/100. Ha 1-et elosztjuk a 4/100-dal, akkor tudjuk, hogy törttel úgy osztunk, hogy a reciprokával szorzunk, vagyis, 1-et megszorozzuk a 100/4-gyel, amely pontosan 25.

2011. okt. 27. 21:15
 4/8 anonim válasza:

Hát, mi így tanultuk.

0,2 a -2.-on= 10:2 (10 ketted) a 2.-on. Azért, mert ugyebár 0,2=2:10 (2 tizeddel), aminek a reciproka 10:2, és a kitevőnek is az ellentettje lesz, tehát -2-ből +2 lesz.


Itt van még egy példa ilyenekre:

4 a -3.-on (4 a mínusz harmadikon)= (ugye 4 egyedből (4:1) lesz:) 1 negyed, azaz 1:4 és a kitevő ellentettje 3, tehát 1:4 a 3.-on (egy negyed a harmadikon (törtvonallal, ahogy a többi is).

2011. okt. 27. 22:13
 5/8 anonim válasza:

Ja, és amit kérdeztél: ugye 10:2 a 2.-on (tízketted a másodikon, azaz 0,2 a -2.-on (mínusz 2.-on))= 25-tel, mert 10-ben a 2=5 és 5 a négyzeten (5 a másodikon)=5x5=25


Utolsó voltam (és 14/L) :)

2011. okt. 27. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor írjuk le az eddig elmondottakat:


0,2⁻² = 1/0,2² = 1/(0,2*0,2) = 1/0,04 = 25

2011. okt. 28. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben:


0,2^-2 =

(1 / 0,2)^2=

(10 / 2)^2=

10^2 / 2^2=

100 / 4=

25


Ha a hatványozás azonosságait és a negatív hatvány szabályát ismered, akkor mennie kell.

Ha nem:


[link]


Hatványozás azonosságai ->

"Tört hatványa egyenlő a számláló és a nevező hatványának hányadosával."


-Egy szám negatív hatványa egyenlő a szám reciprokával. (pl. 1 / 2-ed = 2 / 1-ed = 2)

2011. okt. 28. 15:46
 8/8 anonim válasza:

Itt a harmadikon 23 fok van.

:)

2011. nov. 3. 06:29