2011. okt. 18. 11:37
1/3 anonim válasza:
A hőmérséklet változás szorozva a hőtágulási együtthatóval és a hosszal.
323-293=30, 30*1,1*10^-5=33*10^5, 2*33*10^-5=0,00066km azaz 0,66m.
Remélem jól számoltam.
2/3 anonim válasza:
Jól csak lemaradt egy mínuszjel a középső 10^-5-nél, de szerencsére utána visszakerült.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél.
2011. okt. 18. 18:10