Egy huzal hossza 293k hőmérsékleten 2 km, hőtágulási tényezője 1,1*10 a minusz ötödiken 1/k. Mennyivel nyúlik a hossza, ha 323k-re melegszik a környezet?

2011. okt. 18. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet változás szorozva a hőtágulási együtthatóval és a hosszal.

323-293=30, 30*1,1*10^-5=33*10^5, 2*33*10^-5=0,00066km azaz 0,66m.


Remélem jól számoltam.

2011. okt. 18. 12:01
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól csak lemaradt egy mínuszjel a középső 10^-5-nél, de szerencsére utána visszakerült.
2011. okt. 18. 17:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél.
2011. okt. 18. 18:10