Egy ismeretlen folyadékot 10 °C-ról 40 °C-ra melegítettünk, eközben térfogata 1.5%-kal növekedett. Mekkora a folyadék köbös hőtágulási együtthatója? Mi lehetett a folyadék?

2011. szept. 17. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Δt = 40 – 10 = 30 °C

ΔV =1,5/100*V₀

ΔV = V₀*Δt* ß

ß = ?


ΔV =1,5/100*V₀ = V₀*Δt*ß


1,5/100 = 0,015 = Δt*ß


ß = 0,015/Δt = 0,015/30 = 0,0005 = 0,5*10⁻³ K⁻¹


Egyes folyadékok ß hőtágulási együtthatója:


[link]

2011. szept. 17. 17:08
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. szept. 17. 18:04
 3/4 anonim válasza:
Bajza József Gimnázium, 10.c?:DD
2011. szept. 20. 21:36
 4/4 A kérdező kommentje:
nem:D
2011. szept. 25. 14:38