2011. szept. 17. 14:58
1/4 anonim válasza:
Δt = 40 – 10 = 30 °C
ΔV =1,5/100*V₀
ΔV = V₀*Δt* ß
ß = ?
ΔV =1,5/100*V₀ = V₀*Δt*ß
1,5/100 = 0,015 = Δt*ß
ß = 0,015/Δt = 0,015/30 = 0,0005 = 0,5*10⁻³ K⁻¹
Egyes folyadékok ß hőtágulási együtthatója:
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. szept. 17. 18:04
3/4 anonim válasza:
Bajza József Gimnázium, 10.c?:DD
4/4 A kérdező kommentje:
nem:D
2011. szept. 25. 14:38