Letudná nekem vezetni valaki milyen képletekkel lehet megoldani ezt a feladatot ?2011. okt. 11. 18:46
1/7 Tom Benko válasza:
Az elektromos erő munkája egyenlő a test mozgási energiája változásával. \frac{1}{2}mv^2=QU, ebből U=\frac{mv^2}{2Q}=\frac{10^{-8}\cdot10^2}{2\cdot10^{-8}}=50\,V
2/7 bongolo válasza:
Leírom Tom Benko válaszát TeX jelek nélkül, talán olvashatóbb így:
1/2 m·v² = QU
ebből
U = (mv²)/(2Q)
U = (10⁻⁵·10²)/(2·10⁻⁸)
U = 50000V = 50 kV
(Neki 50V jött ki, mert véletlenül 10⁻⁸ g tömeggel számolt)
Tom Benko: Azt javaslom, ne írj ide TeX kódokat, zavaró lehet annak, aki nem érti. Mondjuk jó lenne, ha a gyk.hu gazdája adna valami értelmes képletszerkesztési lehetőséget...
3/7 A kérdező kommentje:
bongolo Köszönöm! :)
2011. okt. 12. 07:10
4/7 Tom Benko válasza:
Egyetértek. A kezem viszont annyira ráállt a TeX-re, főleg, hogy teljesen egyértelmű, ellentétben a plaintextben jelölt képletekkel, hogy amikor írok, a fejemben a képlet van, leírva meg a kódja. Egyébként valamelyik gimnázium oldalán vagy egy Live TeX fordító, ahol a bemásolt kódsort kész formában jeleníti meg. Ha rátalálok, rá fogok linkelni minden formázott kommentben, ígérem.
5/7 bongolo válasza:
Találtam egyet: texify.com
[link] \\ U=\frac{mv^2}{2Q}=\frac{10^{-5}\cdot10^2}{2\cdot10^{-8}}=50000\,V $
6/7 bongolo válasza:
7/7 Tom Benko válasza:
bongolo: Köszönöm! Eredetileg ezt kerestem, de a google elég érdekes találatokat dobott helyette.