ezt a házit kaptam fizikából, és nem igazán értem. 2,4*10˘-13 J-nak kell lennie a válasznak. Valaki el tudná magyarázni, hogy kell ezt megoldani? Nagyon megköszönném!2009. márc. 8. 19:15
1/1 anonim válasza:
feszültség=munka/töltésmennyiség: képletben: U=L/Q, innen az L=U*Q , a Q=n*e ; az n-a részecskék száma, e- egyetlen elektron elektromos töltése(értéke=1,6* 10a -19ediken)
szoval: L=U*n*e
s mar csak kilell számolni:D