Mennyi (x+3y) "a másodikon"-z"a másodikon" és mi a menete?

2011. febr. 3. 16:07
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:
ennek a kérdésnek így nincs értelme.
2011. febr. 3. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

A képleted így néz ki:

(x+3y)^2-z^2

Ez szorzattá alakítható, mert két négyzet különbségéről van szó. Tudjuk, hogy a^2-b^2=(a+b)(a-b). Ha a=x+3y és b=z, akkor be lehet helyettesíteni az alapképletbe:

(x+3y+z)(x+3y-z)


Megj.: a ^2 jelölés a második hatványt jelenti (adott esetben az egész zárójelre vonatkozóan)

2011. febr. 3. 16:58
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm erre voltam kíváncsi!!!:) de akkor igy is lehet hogy (x+3y)-z*(x+3y)+z = (x+3y)^2-z^2
2011. febr. 3. 21:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, a z-nek a zárójelen belülre kell kerülnie!
2011. febr. 3. 22:06