2011. febr. 3. 16:07
1/4 DudoloPocok válasza:
ennek a kérdésnek így nincs értelme.
2/4 anonim válasza:
A képleted így néz ki:
(x+3y)^2-z^2
Ez szorzattá alakítható, mert két négyzet különbségéről van szó. Tudjuk, hogy a^2-b^2=(a+b)(a-b). Ha a=x+3y és b=z, akkor be lehet helyettesíteni az alapképletbe:
(x+3y+z)(x+3y-z)
Megj.: a ^2 jelölés a második hatványt jelenti (adott esetben az egész zárójelre vonatkozóan)
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm erre voltam kíváncsi!!!:) de akkor igy is lehet hogy (x+3y)-z*(x+3y)+z = (x+3y)^2-z^2
2011. febr. 3. 21:56
4/4 anonim válasza:
Nem, a z-nek a zárójelen belülre kell kerülnie!