Hogy oldjam meg ezt az egyenletet? (8x) a másodikon + (5x) a másodikon = 18

2010. dec. 1. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

felbontod a zárójeleket, magyarán (8x)^2-ből lesz 64x^2 az (5x)^2-ből pedig 25x^2. Utána szépen 0-ra redukálsz így kapsz egy ilyet: 89x^2-18=0 Innen meg kell tudnod oldani.

A másik verzió, hogy nem redukálsz 0-ra, hanem elosztasz 89-el, így kapsz egy ilyet: x^2=18/89. Aztán ebből gyököt vonsz.

2010. dec. 1. 13:29