2012. márc. 7. 14:53
1/7 anonim válasza:
2/7 A kérdező kommentje:
Köszi de valaki léci írjon számot is
2012. márc. 7. 15:23
3/7 anonim válasza:
Akkor induljunk ki abból, amire az előbb hivatkoztam:
Összegzési képlet:
S(n) = [a(1) + a(n)]*n/2
a(1) = 1
a(n) = 100
n = 100
S(100) = [1 + 100]*100/2 = 5050
5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. márc. 7. 18:34
6/7 anonim válasza:
De ebben az esetben mit jelent az S(n) ? és miért kell leirni az a(n) -t is? nem elég csak az n = 100 ? és miért kell leirni az hogy s(100) = (1+100) * 100/ 2 -t??