Mennyi a pozitív egész számok összege 1-től 100-ig?

2012. márc. 7. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Számtani sorozat – összegzési képlet:


[link]

2012. márc. 7. 15:07
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi de valaki léci írjon számot is
2012. márc. 7. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor induljunk ki abból, amire az előbb hivatkoztam:


Összegzési képlet:


S(n) = [a(1) + a(n)]*n/2


a(1) = 1

a(n) = 100

n = 100


S(100) = [1 + 100]*100/2 = 5050

2012. márc. 7. 17:52
 4/7 anonim válasza:
=5050
2012. márc. 7. 18:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. márc. 7. 18:34
 6/7 anonim válasza:
De ebben az esetben mit jelent az S(n) ? és miért kell leirni az a(n) -t is? nem elég csak az n = 100 ? és miért kell leirni az hogy s(100) = (1+100) * 100/ 2 -t??
2013. febr. 22. 13:00
 7/7 anonim válasza:
S(n) = (n*(n+1)):2
2013. dec. 2. 17:13