Hogy kell ezt az egyenletet megoldani?

[link]
2012. ápr. 15. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

9-6(x+5) = 2/3(6 - 3/2 * x)


vagy


9-6(x+5) = 2/3 * 6 - 3/2 * x


Mivel nem egyértelmű, hogy ott van-e a zárójel vagy nem.


Illetve az se ártana, ha elmondanád, mit nem értesz, mi az amitől tudsz továbblépni vagy miben vagy bizonytalan.

2012. ápr. 15. 16:54
 2/3 A kérdező kommentje:
Az első, azaz van ott zárójel.
2012. ápr. 15. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:

9-6(x+5) = 2/3(6 - 3/2 * x)


Akkor először is felbonjuk a zárojeleket.


c*(a + b) esetetén ugye ez azt jelenti, hogy c*a + c*b.


Azaz

9-6x-30 = 4 - x


Ezután egyik oldalra az x-t, másikra meg minden mást helyezünk:

-25 = 5x

x = -5


Ha ezt behelyettesíted, akkor kijön, hogy 9 = 54/6 = 9

2012. ápr. 15. 20:14