2012. ápr. 13. 20:31
1/4 anonim válasza:
Kikeresed a könyvedből vagy a függvénytáblázatból a normálvektoros egyenletet, és egyszerűen behelyettesíted. Max. 2 pontos bemelegítő kérdés az érettségin. Tényleg csak szorzás meg összeadás, abból is a lehető legkönnyebb.
3/4 anonim válasza:
Ezt a képlete kell használnod Ax+By= Ax0+By0
A normávektor koordinátái A és B azaz (A=0 , B=6) a pont pedig az X0 és y0 (tenálad x0=2 és y0=0)
behelyetesítesz az egyenletbe:
0x+6y=2*0+6*0
innen meg már megadták a végleges választ