Hogy tudom felírni az egyenes egyenletét, ha a normálvektora (0,6) és P (2, 0) ponton megy át?

2012. ápr. 13. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Kikeresed a könyvedből vagy a függvénytáblázatból a normálvektoros egyenletet, és egyszerűen behelyettesíted. Max. 2 pontos bemelegítő kérdés az érettségin. Tényleg csak szorzás meg összeadás, abból is a lehető legkönnyebb.
2012. ápr. 13. 20:42
 2/4 anonim ***** válasza:
6y=0
2012. ápr. 13. 20:50
 3/4 anonim válasza:

Ezt a képlete kell használnod Ax+By= Ax0+By0


A normávektor koordinátái A és B azaz (A=0 , B=6) a pont pedig az X0 és y0 (tenálad x0=2 és y0=0)


behelyetesítesz az egyenletbe:

0x+6y=2*0+6*0


innen meg már megadták a végleges választ

2012. ápr. 14. 11:57
 4/4 anonim válasza:
6y=0
2012. ápr. 14. 11:57