Előre is köszi a segítséget:)2012. ápr. 7. 15:30
1/1 anonim válasza:
Fölírod az egyenes egyenletét. (Irányvektoros képletet megtalálod a függvénytáblában)
Olyasmi lesz, hogy
a*y+b*x=c
2-es abcisszájú pont az, amikor X=2 (vagyis abszcissza=X koordináta.)
Beírod, hogy x=2 és y-re rendezed az egyenletet.
A koordináta (2,y) lesz.
ordináta ugyanaz, csak ott meg y=7
(x,7) pontot fogsz kapni.