2x+3+ (5x-8) =1-2x Hogy kell ezt az egyenletet megoldani?

2012. ápr. 15. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
fel kell bontani a zárójelet aztán egyoldalra hozni az x-et elosztani mindkét oldalt az xek számával és kész
2012. ápr. 15. 11:06
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem x=2/3 jött ki
2012. ápr. 15. 11:07
 3/3 anonim válasza:

2x+3+5x-8=1-2x

7x-5=1-2x /+2x

9x-5=1 /+5

9x=6 /:9

x=2/3

2012. ápr. 15. 16:01