2012. ápr. 15. 11:02
1/3 anonim válasza:
fel kell bontani a zárójelet aztán egyoldalra hozni az x-et elosztani mindkét oldalt az xek számával és kész
3/3 anonim válasza:
2x+3+5x-8=1-2x
7x-5=1-2x /+2x
9x-5=1 /+5
9x=6 /:9
x=2/3