Egy háromszög csúcspontjainak koordinátai: A (0;0) B (-2;3) C (4;6) Írja fel az A csúcsból induló magasságvonal egyenletét?

Segítenétek? Nem voltam ott órán és nem értem! Milyen képlettel kell kiszámolni?
2012. ápr. 12. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

A magasságvonal ÁTMEGY az A ponton és MERŐLEGES a BC egyensre.


Vagyis BC vektor lesz a normálvektor.


A normálvektoros képletet kell használnod.


BC vektor (6,3)

A(0,0)


A képlet pedig:

Ax + By = Ax0 + By0


Vagyis

6x+3y=6*0+3*0

6x+3y=0 Elosztva 3-mal

2x+y=0 lesz a magasságvonal.

2012. ápr. 12. 15:48
 2/7 rajcziz ***** válasza:

BC vektor = (6,3)

erre merőleges vektor például a (3,-6)

mivel az A pont rajta van, ezért:

3x-6y+c=0

3*a-6*0+c=0

c=0


tehát az egyenes képlete: 3x-6y=0

2012. ápr. 12. 15:57
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen de a könyvbe meg az eredmény 0 és az y: -2

Akkor hogy van?

2012. ápr. 12. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy: "írja fel a magasságvonal egyenletét"


Egy egyenes egyenletében mindig benne van, hogy x meg y.


0, y=-2 Ez semmiképp nem lehet egy egyenes egyenlete.


Tehát vagy a kérdést nem jól írtad le, amire kíváncsi a feladat, vagy a választ nem jó helyen keresed.


Az egyenlet az, amit leírtam.

A 2. válaszoló elnézett egy előjelet.


Ebbe az egyenletbe kellett volna behelyettesítenie:

v2x - v1y = v2x0 - v1y0.


Ekkor -(-6)y=6y, mint nálam.

2012. ápr. 12. 16:07
 5/7 rajcziz ***** válasza:

De az általad felírt egyenletnek és a BC vektornak nincs metszéspontja...

Annyit csináltál, hogy a BC vektort elosztottad hárommal.

2012. ápr. 12. 16:13
 6/7 anonim válasza:
rajcziz-jé a jó
2012. ápr. 12. 16:16
 7/7 A kérdező kommentje:
kÖSZI!
2012. ápr. 13. 08:07