Hogyan kell megoldani? Egy háromszög területe 40 cm2. Két szomszédos oldala 10 és 15cm. Mekkorák a háromszög szögei és oldalai?

2012. ápr. 10. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

T=a*b*sin(gamma)/2

40=75*sin(gamma)

0,5333=sin(gamma)

gamma: 32,22fok (másik nem lényeges az 300valamennyi az nem lehet háromszög szöge


koszinusztétel:

c^2=a^2+b^2-2absin(gamma)

c^2=325-50*0,533

c=17,27 cm


innentől sinustétellel a másik két szöget simán kiszámolod:


a/sin(alfa) = b/sin(béta) = c/sin(gamma)

2012. ápr. 10. 16:37
 2/2 Jack8 válasza:

Az #1 válaszoló nem jó.

A koszinusztételben szinuszt használ.

2020. jún. 9. 00:10