2012. ápr. 10. 16:31
1/2 anonim válasza:
T=a*b*sin(gamma)/2
40=75*sin(gamma)
0,5333=sin(gamma)
gamma: 32,22fok (másik nem lényeges az 300valamennyi az nem lehet háromszög szöge
koszinusztétel:
c^2=a^2+b^2-2absin(gamma)
c^2=325-50*0,533
c=17,27 cm
innentől sinustétellel a másik két szöget simán kiszámolod:
a/sin(alfa) = b/sin(béta) = c/sin(gamma)
2/2 Jack8 válasza:
Az #1 válaszoló nem jó.
A koszinusztételben szinuszt használ.