Derékszögű háromszög kerülete: 64 cm. És az egyik szöge: 40°. Mekkora az átfogója és a két befogója? Szögfüggvénnyel kell kiszámítani.

Légyszi segítsetek, mert nem tudom h hogyan kell nekiállni :\
2012. ápr. 6. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

a+b+c=64

alfa: 40

béta: 50

gamma: 90

a/sin(alfa)=b/sin(béta)

0,766*a=0,6427*b

a=0,839b

b/sin(béta)=c/sin(gamma)

b=0,766*c

c=1,3b


a+b+c=64

0,839b+b+1,3b=64

3,139b=64

b=20,38 cm


20,38/(sin50)=a/(sin40)

a=17,1cm


64-a-b=c

26,52=c

2012. ápr. 6. 18:27
 2/8 A kérdező kommentje:

Szijja! A 9 és a 10. sort nem értem hogy jött ki:

b=0,766*c

c=1,3b

2012. ápr. 6. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:

b/sin(béta)=c/sin(gamma)

ugye kiszámolva a szögfüggvényeket aztán beszorozgatni átlósan az eredménye ez:

b=0,766*c

itt pedig lehet így tisztább:

1*b=0,766*c

c=1/0,766*b

szóval kifejezem a c-t úgy hogy elosztom mindkét oldalt 0,766-al


erre gondoltál?:D

2012. ápr. 6. 18:58
 4/8 A kérdező kommentje:

1*b=0,766*c

c=1/0,766*b

ezt a két sort nem értem, mert ha mindkét oldalt elosztom 0.766-al akkor

1*b/0,766=c akkor ebből hogy jött ki a

c=1/0,766*b

2012. ápr. 6. 19:08
 5/8 anonim ***** válasza:

c=1/0,766*b

igen de itt a b nincs a tört alatt

akkor így érthetőbb:

1b/0,766

2012. ápr. 6. 19:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Bingó! Nagyon szépen kököszönöm a segítséget! Sikerült megértenéd.
2012. ápr. 6. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit egyszerűbben. :-)


Legyen

K = 64 cm - a háromszög kerülete

α = 40°

a, b, c = ?


A háromszög befogói az átfogó és a megadott szög segítségével

a = c*sinα

és

b = c*cosα


Ezekkel a kerület

K = c*sinα + c*cosα + c

Kiemelés után

K = c(sinα + cosα + 1)

ebből

c = K/(sinα + cosα + 1)


A

K/(sinα + cosα + 1) = Q

jelöléssel


a = Q*sinα

========

b = Q*cosα

=========

c = Q

=====


DeeDee

**********

2012. ápr. 6. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajánlanám a kérdező figyelmébe Deedee válaszát, az egyből érthető és világos.
2012. ápr. 7. 16:39