Egy boltba 3 doboz cukorkát hoztak zöld kék piros zacskóban.A kék zacskók száma a zöldek számának a 11/19-ed része, a piros pedig a kékek számának 5/11-ed része. A 3 dobozban összesen 595 csomag cukorka van. Mennyit hoztak az egyes fajtákból?
előre is köszi a segítséget..
2012. ápr. 10. 17:39
1/2 anonim válasza:
Mindig ki kell jelölni egyet x-nek, a többit pedig ahhoz kell viszonyítani.
legyen a kék zacskóban levők száma x
19/11x+x+5/11x=595 /*11
19x+11x+5x=6545
35x=6545 /:35
x=187 -> ez a kék zacskóban levők száma
Tehát a kék zacskóban 187, a zöldben 187*19/11=323, a pirosban pedig 187*5/11=85 cukorka van.
Ellenőrzés:
187+323+85=595
2/2 A kérdező kommentje:
köszönööm :)
2012. ápr. 10. 18:07