Szöveges egyenlet. Hogy kell az ilyen típusú feladatokat megoldani?


Egy boltba 3 doboz cukorkát hoztak zöld kék piros zacskóban.A kék zacskók száma a zöldek számának a 11/19-ed része, a piros pedig a kékek számának 5/11-ed része. A 3 dobozban összesen 595 csomag cukorka van. Mennyit hoztak az egyes fajtákból?


előre is köszi a segítséget..


2012. ápr. 10. 17:39
 1/2 anonim válasza:

Mindig ki kell jelölni egyet x-nek, a többit pedig ahhoz kell viszonyítani.


legyen a kék zacskóban levők száma x


19/11x+x+5/11x=595 /*11

19x+11x+5x=6545

35x=6545 /:35

x=187 -> ez a kék zacskóban levők száma


Tehát a kék zacskóban 187, a zöldben 187*19/11=323, a pirosban pedig 187*5/11=85 cukorka van.


Ellenőrzés:

187+323+85=595

2012. ápr. 10. 18:00
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönööm :)
2012. ápr. 10. 18:07