Másodfokú egyenlet, kaphatok egy kis segítséget?


Könyvben így van:

X"négyzet":2=1:0,18


2012. ápr. 9. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyenértékű azzal, hogy x^2/2=50/9 <-> x^2=100/9 amiből, az eredmény x1=10/3 illetve x2=-10/3.

1:0,18=1/(18/100)=100/18=50/9. Sz. Gy.

2012. ápr. 9. 18:32