Adja meg az 5x − 3y = 2 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit! Valaki levezetné?2012. ápr. 8. 13:16
1/2 anonim válasza:
y tengelyen ilyen pontok vannak:
(0,0) (0,12) (0, 100) (0, -235) stb. Tehát mindig 0 az x koordináta.
Írjuk be az egyenletbe:
5*0-3*y=2
-3*y=2
y=-2/3
Vagyis az egyenes (0, -2/3) -nál metszi a tengelyt.
2/2 anonim válasza:
5x-3y=2
5x-2=3y
(5/3)x-2/3=y
vagyis az y-tengelyt a -2/3 pontban fogja metszeni
M(0;-2/3)