Matek egyenlet, valaki HELP?

Adja meg az 5x − 3y = 2 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit! Valaki levezetné?
2012. ápr. 8. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

y tengelyen ilyen pontok vannak:

(0,0) (0,12) (0, 100) (0, -235) stb. Tehát mindig 0 az x koordináta.


Írjuk be az egyenletbe:

5*0-3*y=2

-3*y=2

y=-2/3


Vagyis az egyenes (0, -2/3) -nál metszi a tengelyt.

2012. ápr. 8. 13:32
 2/2 anonim ***** válasza:

5x-3y=2

5x-2=3y

(5/3)x-2/3=y

vagyis az y-tengelyt a -2/3 pontban fogja metszeni

M(0;-2/3)

2012. ápr. 8. 13:33