Ennél a matek egyenletnél mennyi az x?


a következő egyenletnek a megoldásához segítséget kérnék,nem sikerül:


9x-{8x-[7x-(3x-2)*2-5x]-4x] = 3x-[2x+3*(x-8)]


mennyi az x?



és amúgy az egyenleteknél, amikor beszorzunk van amikor változnak emiatt az előjelek. Azt honnan tudom mikor? valaki el tudná magyarázni?


2012. márc. 28. 20:26
 1/4 BKRS ***** válasza:

Zarojeleket felbontva, x-es tagokat balra,, konstansokat jobbra rendezve, nekem az jon ki, hogy:

x = 28/11

2012. márc. 28. 20:29
 2/4 BKRS ***** válasza:
Ha negativ szammal szorzol, akkor valtoznak csakaz elojelek.
2012. márc. 28. 20:30
 3/4 BKRS ***** válasza:

Az egyik szogletes zarojel fent nem szogletes akar lenni gondolom. Akkor viszont rosszul ertelmeztem az elobb, hogy hogy a zarojelezes mikent is megy. Helyesen igy lenne, most mar levezetessel egyutt:

9x-{8x-[7x-(3x-2)*2-5x]-4x} = 3x-[2x+3*(x-8)]

9x-{8x-[7x-(3x-2)*2-5x]-4x} = 3x-[2x+3x-24]

9x-{8x-[7x-6x+4-5x]-4x} = 3x-[2x+3x-24]

9x-{8x-7x+6x-4+5x-4x} = 3x-[2x+3x-24]

9x-8x+7x-6x+4-5x+4x = 3x-[2x+3x-24]

x + 4 = 3x-[2x+3x-24]

x + 4 = 3x-2x-3x+24

x + 4 = -2x+24

3x = 20

x = 20/3

2012. márc. 28. 20:35
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, tényleg,fent a bal oldalon a -4x után kapcsos zárójel van.

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!

2012. márc. 28. 20:43