Segítség matek egyenletek?


Valakit megkérhetek arra hogy a linkre kattintva megtekinthető feladatokból párat levezetne nekem köszönöm szépen.



[link]


2012. márc. 28. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

B) mind2 oldalból gyököt vonunk, igy lesz x-gyök2=x+1,5

Mind a ketto oldalbol levonok x-et és marad. Mínusz Gyök2= 1,5 ami nem igaz

2012. márc. 28. 17:29
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Megcsinaltam a c-t fel oran belul le is vezetem a megoldas negy vagy nyolc
2012. márc. 28. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

c) felbontjuk a zárójeleket, így lesz 2xnégyzet+30x+113=xnégyzet+18x+81

levonok mind a 2 oldalból 81-et, xnégyzetet, 18x-et, így kapok:

xnégyzet+12x+36=0-t (itt elhagyom a 0-t de később visszaírom)

xnégyzet+12x+36=(x+6)négyzet - 4 = (x+6)négyzet - 2négyzet és ezt át lehet alakítani (anégyzet-bnégyzet=(a+b)*(a-b) alapján) úgy, hogy (x-6-2)*(x-6+2) ami nem más, mint

(x+4)*(x+8) (itt visszaírom a 0-t)

(x+4)*(x+8)=0 és egy szorzat csak akkor lesz 0, ha az egyik tagja 0 tehát vagy (x+4) vagy (x+8) 0 kell, hogy legyen, ebből következik, hogy x=-8 vagy x=-4

remélem segítettem és bocsi az előző válaszért, a megoldás mínusz 4 és mínusz 8

2012. márc. 28. 18:18