8. osztályos matek, mi a megoldás?


Antal 8 órakor indul A-ból a 17,5 kilométerre lévő B-be 4 km/h sebességgel. Béla 9 órakor indul B-ből A-ba 5 km/h sebességgel. Mikor és hol találkoznak?


Megköszöném ha vki levezeti nekem :)


2012. ápr. 2. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Antal 8-9ig 4km-t tesz meg.

Vagyis még 13,5 km van köztük.

Ezután elindulnak egymás felé (elindul Béla is)

Mivel egymás felé közelednek, a sebességüket összeadhatjuk,

vagyis 9 km/h lesz.

t=s/v=13,5/9= 1,5 óra


Vagyis fél 11-kor találkoznak,

és Antal s=v*t=4*2,5 10km-t tett meg.

Vagyis A-tól 10km-re találkoznak

2012. ápr. 2. 18:39
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. ápr. 2. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit jelöl a 'v'?
2012. ápr. 2. 19:01
 4/5 anonim válasza:

te bejártál tavaly fizikára? sebességet

egyébként a feladat megoldásában benne van, hogy v=4, nem olyan bonyolult megkeresni egy bizonyos számot egy szöveges példában

2012. ápr. 2. 19:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Hááát.bejártam csak hülye vagyok hozzá nagyon :D nem tanultam,puskáztam,és 5ös lettem :D
2012. ápr. 2. 19:26