Antal 8 órakor indul A-ból a 17,5 kilométerre lévő B-be 4 km/h sebességgel. Béla 9 órakor indul B-ből A-ba 5 km/h sebességgel. Mikor és hol találkoznak?
Megköszöném ha vki levezeti nekem :)
2012. ápr. 2. 18:31
1/5 anonim válasza:
Antal 8-9ig 4km-t tesz meg.
Vagyis még 13,5 km van köztük.
Ezután elindulnak egymás felé (elindul Béla is)
Mivel egymás felé közelednek, a sebességüket összeadhatjuk,
vagyis 9 km/h lesz.
t=s/v=13,5/9= 1,5 óra
Vagyis fél 11-kor találkoznak,
és Antal s=v*t=4*2,5 10km-t tett meg.
Vagyis A-tól 10km-re találkoznak
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. ápr. 2. 18:56
3/5 A kérdező kommentje:
Mit jelöl a 'v'?
2012. ápr. 2. 19:01
4/5 anonim válasza:
te bejártál tavaly fizikára? sebességet
egyébként a feladat megoldásában benne van, hogy v=4, nem olyan bonyolult megkeresni egy bizonyos számot egy szöveges példában
5/5 A kérdező kommentje:
Hááát.bejártam csak hülye vagyok hozzá nagyon :D nem tanultam,puskáztam,és 5ös lettem :D
2012. ápr. 2. 19:26