3(x+3)-4(x-4)+5(x+5)/3(x-3)+4(x+4)-5(x-5) = 1/2
2012. márc. 22. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennek valós megoldása nincs, de ha a "+5(x+5)/3(x-3)"nál a 3(x-3) van a nevezőben, még akkor is nagyon csúnya. Valamit tuti elírtál.
2012. márc. 22. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:


Zárójel felbontás után:


(3x+9-4x+16+5x+25) / (3x-9+4x+16-5x+25) = 1 / 2


Összevonás után:


(4x+50) / (2x+32) = 1 / 2


Itt a jobboldalt beszorozzuk (2x+32)-vel a bal oldalt pedig 2-vel:


8x+100 = 2x+32


-32


8x+68=2x


-8x


68=-6x


/-6


- (68/6)=x


És ki kell kötni, hogy 2x+32 nem egyenlő 0

Azaz 2x nem egyenlő -32

x nem egyenlő -16


Ha marhaságot írtam előre is bocsi >.< kb másfél napja nem aludtam és tompa vagyok.

2012. márc. 22. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Közben csináltam egy ellenőrzést és kijön :D
2012. márc. 22. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha az osztásjel után minden a nevezőben van, akkor igen, a második válasz a helyes.

Bocsánat. Én is fáradt vagyok.

2012. márc. 22. 19:32