3(x+3)-4(x-4)+5(x+5)/3(x-3)+4(x+4)-5(x-5) = 1/22012. márc. 22. 18:25
1/4 anonim válasza:
Ennek valós megoldása nincs, de ha a "+5(x+5)/3(x-3)"nál a 3(x-3) van a nevezőben, még akkor is nagyon csúnya. Valamit tuti elírtál.
2/4 anonim válasza:
Szerintem:
Zárójel felbontás után:
(3x+9-4x+16+5x+25) / (3x-9+4x+16-5x+25) = 1 / 2
Összevonás után:
(4x+50) / (2x+32) = 1 / 2
Itt a jobboldalt beszorozzuk (2x+32)-vel a bal oldalt pedig 2-vel:
8x+100 = 2x+32
-32
8x+68=2x
-8x
68=-6x
/-6
- (68/6)=x
És ki kell kötni, hogy 2x+32 nem egyenlő 0
Azaz 2x nem egyenlő -32
x nem egyenlő -16
Ha marhaságot írtam előre is bocsi >.< kb másfél napja nem aludtam és tompa vagyok.
3/4 anonim válasza:
Közben csináltam egy ellenőrzést és kijön :D
4/4 anonim válasza:
Első vagyok.
Ha az osztásjel után minden a nevezőben van, akkor igen, a második válasz a helyes.
Bocsánat. Én is fáradt vagyok.