1. bolt készlete: 200 db kóla

2. bolt készlete: 250 db kóla



Az első napon az 1es bolt készletéből 2szer annyit kell kiszállítani mint a 2. napon. A 2es telep készletéből pedig fele annyit mint a 2. napon.

Az első napon összesen 200 db-ot tudnak elszállítani a másodikon pedig 250 db-ot


2012. márc. 9. 15:56
 1/3 BKRS ***** válasza:

A masodik napon az 1. helyrol elszalitanak x mennyiseget, a masodik helyrol az elso napon y mennyiseget.

A 2 nap alatt az 1. teleprol nem vihetnek el tobbet 200-nal, a masodikrol pedig 250-nel:

2x+x ≤ 200

y+2y ≤ 250

vagyis

x≤66

y≤83

Az elso nap nem vihetnek el tobb mint 200-t, masodik nap tobb mint 250-et:

2x+y ≤ 200

x + 2y ≤ 250


Erre a 4 egyenletre a kovetkeo egesz megoldasok jonnek ki:

x = 58+a-n, y=83-a-m

ahol 0≤a, 0≤n≤58+a es 0≤m≤83-a


3x+3y = 3*(58+a-n) + 3*(83-a-m) = 423 -3m-3n vagyis max 423 uveget fognak tudni elszallitani.

2012. márc. 9. 16:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a kérdés? Nem ártana azt is közölni.
2012. márc. 10. 16:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi igazad van. A kérdés az, hogy hogyan lehet 2 nap alatt elszállítani a készletet a megadott feltételek mellett.
2012. márc. 10. 18:42