Legyetek szívesek, segítsetek rajtam!
mozaikos 12-es matek, 60. o. / 3
(Nem jövök rá, pedig ettől nehezebb feladatot sikerült megoldani (pl. innét a 9-est).)
Birtokomban áll a megoldás:
q=2
De hogy jutunk ide?
Előre is köszi!!!
2012. ápr. 1. 23:30
1/3 anonim válasza:
Első 3 tag:
a,a*q,a*q^2 Összegük=a(1+q+q^2)
Második 3 tag:
a*q^3, a*q^4, a*q^5 összeg: a*q^3*(1+q+q^2)
Összevetve:
8*a(1+q+q^2) =a*q^3*(1+q+q^2)
Vagyis 8=q^3
q=2
2/3 A kérdező kommentje:
Ezer hála és köszönet! [:
2012. ápr. 2. 00:08
3/3 anonim válasza:
Ja igen vagy a=0, de akkor meg q bármekkora lehet.